Gimnazjum nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II


Adres: ul. Ludwika Zamenhofa 1
Strona internetowa: www.g7leszno.pl/

Gimnazjum Nr 7 w Lesznie rozpoczęło swoją działalność 1 września 1999 roku w ramach reformy szkolnictwa. Powstało na bazie Szkoły Podstawowej Nr 13, której uczniowie kontynuują naukę w Gimnazjum. Placówka ma charakter integracyjny, w której gwarantuje się możliwości edukacyjne dzieciom o specjalnych potrzebach edukacyjnych oraz daje im się szansę bycia z dziećmi zdrowymi w ogólnodostępnych klasach szkoły masowej.

Gimnazjum nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II

Gimnazjum ma do dyspozycji piękną halę sportową. Dzięki temu uczniowie mogą trenować różne dyscypliny sportowe osiągając znaczące sukcesy w kraju i za granicą. Każdy rocznik gimnazjum ma jedną klasę sportową z poszerzonym programem nauczania wychowania fizycznego o specjalizacji piłka ręczna. Motto szkoły – „Wypłyń na głębię – rozwijaj swoje horyzonty, rozwijaj swoje talenty”. Patronem szkoły jest Jan Paweł II.

Rozwiń dłuższy opis tego miejsca

Patron szkoły jest Jan Paweł II (łac. Ioannes Paulus II, właściwie Karol Józef Wojtyła, ur. 18 maja 1920 r. w Wadowicach, zm. 2 kwietnia 2005 r. w Watykanie) – polski kardynał, od 16 października 1978 r. papież.

0 komentarzy

Wyślij komentarz